یکی از دوستان برام پیامی ارسال کرده بود و مشکلی در وارد کردن فایل های تصویری (عکس) در ادیوس مواجه شده بود، با توجه به این که فکر کردم که ممکنه خیلی از کاربرای دیگه هم این مشکل رو داشته باشن تصمیم گرفتم راه حل مشکل این مشکل این دوست عزیزمون رو بعنوان یک پست داخل وبلاگ منتشر کنم تا همه دوستانی که این مشکل رو دارن، مشکل شون برطرف بشه...

راه حل رفع مشکل وارد نشدن عکس در ادیوس

ادیوس برای اینکه عملکرد درستی داشته باشد به QuickTime و ارتباط درست با آن نیاز دارد. گاهی اوقات به دلایل مختلف از جمله آپدیت شدن یکی از این ابزار و ناسازگاری با دیگری، این ارتباطات به درستی ایجاد نمی‌شود، اینجاست که در قبول فایل‌های jpg و سایر فرمت‌های عکس، دچار مشکل می‌شود و فایل های عکس وارد ادیوس نمی شوند. دلیل این موضوع هم این است که QuickTime برای import و export همه فرمت‌های تصویری ضروری است. ضمنا ادیوس از ابزار QuickTime برای دیکود کردن بسیاری از فرمت‌های ویدیو نیز استفاده می‌کند.

راه حل این است که مجددا ارتباط این دو ابزار، یعنی ادیوس و QuickTime را برقرار کنیم. برای این کار باید سه مرحله زی را طی کنیم:

1- ابتدا QuickTime نصب شده روی سیستم خود را uninstall کرده و سپس سیستم را reboot کنید.

2- بعد از ریبوت شدن سیستم، آخرین نسخه از QuickTime را دانلود کرده و روی سیستم نصب کنید.

با انجام این دو کار به احتما خیلی زیاد مشکل شما حل خواهد شد اما اگر باز هم با مشکل وارد کردن عکس در ادیوس مواجه بودید

بر روی لودر برنامه ادیوس کلیک راست و گزینه properties و برگه compatibility و در قسمت change setting for all users گزینه run program at administrator را فعال نمایید

و درصورت نیاز ادیوس خود را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید.

با طی کردن این سه مرحله، حتما مشکل شما رفع خواهد شد اما اگر مشکل حل نشد، به عنوان آخرین راه حل، ادیوس خود را کاملا پاک کرده و مجددا آخرین نسخه از این نرم افزار را نصب کنید. به این ترتیب حتما ارتباط ادیوس و QuickTime برقرار شده و مشکل واردنشدن فایل jpg در ادیوس رفع خواهد شد.

موفق باشد