چند دوربین یا Multi Camera چیست؟

سوژه ای رو تصور کنید (مثلا آقایی از بالای تپه در حال پایین اومدن هستش)

ما از این آقا با چند دوربین بصورت همزمان فیلمبرداری می کنیم،

یک دوربین دست من هستش، یک دوربین دست دوستم، و یک دوربین هم دست یک تصویربردار دیگه ای!

و هر کدام از ما از زاویه و نمایی متفاوت از آن فرد (آقایی که داره از تپه میاد پایین) فیلمبرداری می کنیم (مثلا یه فیلمبردار پایین وایستاده و یکی بالا و...)

حالا می خوایم در تدوین، در ابتدای پایین اومدن اون فرد از تپه از دوربینی که پایین هست دیده شود و بعد وسط های پایین اومدن آن فرد از دوربینی دیگر (از نمایی دیگر) ببینیم.

این یک مثال از مولتی کمرا بودش...

توجه کنید که باید تصویر دوربین ها باهم هماهنگ و همچنین صدا نیز با تصویر هماهنگ باشد.

کار همانگی صدا و تصاویر دوربین ها را به کمک کلاکت انجام می دهیم.

 

Multi Camera در ادیوس

Multi Camera (مولتی کمرا یا چند دوربین) در ادیوس بسیار راحت می باشد و نیاز به منابع سخت افزاری خیلی قوی ای نداره  به راحتی تا بی نهایت دوربین در آن می توانید قرار دهید...

 

برای فعال کردن این قابلیت در ادیوس از منو های بالای نرم افزار، ازمنوی Mode گزینه Multi Cam MODE را انتخاب کنید

پس از انتخاب تغییراتی را در رابط کاربری و اینترفیس نرم افزار ادیوس مشاهده خواهید کرد و از این پس در تایم لاین هر ترک ویدئویی، یک دوربین می باشد.

 

پروژه را با کلید اسپیس Play کنید و با کلید های 1 تا 9 دوربین فعال را در آن زمان انتخاب کنید (توجه داشته باشید که صدا و تصویر باید هماهنگ باشند)

 

استفاده از پروکسی Proxy در ادیوس

در مواقعی که ویدئو های ما بسیار سنگین و پر حجم هستند و می خواهیم Multi Cam کار کنیم بدیهی است که به یه سیستم و سخت افزار قوی ای نیاز داریم در این جور مواقع یعنی مواقعی که تعداد دوربین ها زیاد است و فایل ها سنگین و پرحجم هستند از پروکسی استفاده کنیم...

بدین صورت که از ویدئو های یک نسخه ی کم حجم تهیه شده و در هارد ذخیره می شود و در طول کار ما از این فایل های کم حجم استفاده می شود اما در هنگام خروجی گرفتن از فایل های اصلی با کیفیت استفاده خواهد شد برای فعال کردن این فابلیت در ادیوس در منوهای بالای نرم افزار ادیوس گزینه Mode را انتخاب و سپس گزینه Proxy را انتخاب نمایید.